22 października 2024    |    Patryk Krawczyk    |    Raportowanie ESG

Ta konferencja ma szanse wygenerować prawdziwy „green impact”

Greenpact 2024 – kongres, który zmienia przyszłość.

W dniach 29-30 października 2024 roku, Poznań stanie się centrum europejskiej debaty na temat zrównoważonego rozwoju, ESG (Environmental, Social, Governance) oraz przyszłości biznesu w kontekście globalnych wyzwań. Pierwsza edycja GREENPACT European ESG Summit, organizowana we współpracy Grupy MTP i Krajowej Izby Gospodarczej, zgromadzi ponad 200 panelistów z całego świata. Przedsiębiorcy, naukowcy oraz przedstawiciele organizacji społecznych będą dyskutować na temat zrównoważonych praktyk, efektywnego zarządzania zasobami i sposobów na tworzenie bardziej integracyjnych miejsc pracy.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, fot. Grupa MTP

Ta konferencja ma szanse wygenerować prawdziwy „green impact”” – mówi Aleksandra Majda z ESG Impact Network. „Poruszymy tu najbardziej palące dziś sprawy, takie jak: energetyka, kwestie migracji, nierówności społeczne, zrównoważone praktyki biznesowe, efektywne gospodarowanie zasobami, czy wspieranie integracyjnych miejsc pracy. Na Greenpakcie biznes, nauka i organizacje społeczne spotkają się, nie tylko po to, by dyskutować, ale uruchomić realną zmianę. Nie można tu nie być” – podkreśla Majda.

Aleksandra Majda z ESG Impact Network

W kluczowym momencie

2024 rok to rok szczególny, bo to właśnie za ten rok największe spółki będą sporządzać pierwsze raporty. Dlatego też to ważne, by upewnić się, że raport Twojej firmy będzie na najwyższym poziomie lub przygotować się na nadchodzące raportowanie.

Agenda kongresu obejmuje szeroką gamę tematów, od zrównoważonego zarządzania zasobami, po zagadnienia związane z migracjami, zmianami klimatycznymi i wyzwaniami związanymi z integracją społeczną. Oprócz inspirujących paneli dyskusyjnych, uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi wynikami badań oraz innowacjami prezentowanymi przez startupy działające w obszarze ESG.

Greenpact to więcej niż konferencja. To miejsce, gdzie zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna nie są tylko teoretycznymi pojęciami, ale stają się kluczem do podejmowania realnych działań. Jak wyjaśnia Karolina Opielewicz, Członkini Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej, Przez dwa dni kongresu GREENPACT chcemy zaproponować uczestnikom bardzo konkretne informacje: dlaczego robimy ESG, w jaki sposób odpowiada na potrzeby i wyzwania współczesnego świata, oraz co najważniejsze jak skutecznie realizować ambitne, zrównoważone cele.

Karolina Opielewicz z Krajowej Izby Gospodarczej

Najlepsze raporty – nagrody za odpowiedzialność i transparentność

Jednym z kluczowych wydarzeń towarzyszących GREENPACT 2024 będzie Gala 18. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Konkurs ten, będący jedną z najważniejszych inicjatyw w Polsce w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i raportowania ESG, od lat wyróżnia firmy i organizacje, które w transparentny sposób dokumentują swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego.

To nie tylko promowanie najlepszych praktyk w zakresie raportowania ESG, ale także inspirowanie innych przedsiębiorstw do wdrażania odpowiedzialnych i zrównoważonych strategii biznesowych. To przede wszystkim doskonała platforma do wymiany doświadczeń oraz nauki, jak wprowadzać w życie zasady zrównoważonego rozwoju na najwyższym poziomie. Dla uczestników kongresu będzie to unikalna okazja, by zobaczyć, które organizacje wyznaczają standardy odpowiedzialności społecznej w Polsce i na świecie.

Nie tylko biznes

Greenpact to wydarzenie, które wykracza poza sektor prywatny. Program kongresu obejmuje także perspektywy instytucji publicznych, jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

Greenpact to miejsce, w którym biznes, nauka i organizacje społeczne spotykają się, aby wspólnie stawić czoła globalnym wyzwaniom. Uczestnicy będą mieli szansę nie tylko na networking, ale także na wdrażanie nowych, zrównoważonych rozwiązań, które mogą zmienić przyszłość.

Więcej informacji oraz program na greenpact.pl.



Patryk Krawczyk Redaktor, Ekspert ds. współpracy NGO i biznesu

więcej informacji